Vozinha został objawieniem 1. kolejki fazy grupowej Mistrzostw Świata. W polskich mediach pojawiła się informacja o potencjalnym zainteresowaniu ze strony jednego z klubów PKO BP Ekstraklasy.
W 1. kolejce fazy grupowej Hiszpania zremisowała 0:0 z Republiką Zielonego Przylądka. Jednym z bohaterów tego pojedynku został Vozinha. 40-letni bramkarz rozegrał wspaniały mecz i ani razu nie dał się pokonać Hiszpanom. W sumie zanotował 7 interwencji.
Statystyki zawodnika (sezon) dostarczony przez Superscore
Historia 40-letniego bramkarza zachwyciła kibiców. W kilka godzin jego instagramowe konto urosło z 50 tysięcy do kilku milionów obserwujących. Obecnie jego profil śledzi ponad 14 milionów osób.
Vozinha ostatnie 2 lata spędził w portugalskim Chaves. Wcześniej grał w takich zespołach jak słowacki AS Trencin czy cypryjski AEL Limassol. Wraz z końcem czerwca wygasa jego kontrakt z Chaves, więc wkrótce stanie się on wolnym zawodnikiem.
Jak się okazuje, zawodnikiem zainteresował się Sławomir Peszko, Rozmowę z wiceprezesem ds. sportowych Wieczystej Kraków ujawnił Rafał Gikiewicz.
- Powiem ciekawostkę, że spotkałem się ze Sławkiem Peszką i on mówi: "Ja bym tego Vozinhę wziął" - ujawnił Rafał Gikiewicz.
- Marketingowo... bierzesz takiego gościa i cały świat śledzi jego karierę. Czy to w Wieczystej, nieważne gdzie - uzupełnił.
źródło: WP Sportowe Fakty
