Ståle Solbakken dał reprezentantom Norwegii dwa dni odpoczynku po zwycięstwie 4:1 nad Irakiem. Selekcjoner pozwolił zawodnikom spędzić czas z rodzinami, a chętni mogą również zagrać w golfa.

Solbakken zarządził odpoczynek przed kolejnym meczem

Norwegia rozpoczęła mistrzostwa świata od zwycięstwa 4:1 nad Irakiem. Dzięki wygranej objęła prowadzenie w grupie I przed reprezentacją Francji.

Dwie pierwsze bramki zdobył Erling Haaland, który został wybrany zawodnikiem meczu. Solbakken przyznał, że dobra postawa napastnika nie była dla niego zaskoczeniem.

Selekcjoner Norwegów pochwalił przygotowanie Haalanda

– Dwa ostatnie treningi z nim były bardzo dobre, więc byłem pewien, że da dziś radę – zaznaczył Ståle Solbakken.

Norwegowie kolejny mecz rozegrają dopiero 22 czerwca. Z tego powodu trener zdecydował, że zawodnicy otrzymają dwa dni wolnego od obowiązków reprezentacyjnych.

Solbakken pozwolił piłkarzom odpocząć i spotkać się z bliskimi.

– Myślę, że dobrze im zrobi, jeśli nie będą mnie widzieć przez następne dwa dni. Mogą trenować, ale jeżeli wolą, mogą zagrać w golfa – wyjaśnił selekcjoner Norwegii.

W drugiej kolejce grupy I Norwegia zagra z Senegalem, natomiast Irak zmierzy się z Francją. Oba spotkania odbędą się 22 czerwca.

Statystyki meczowe dostarczony przez Superscore

Źródło: Polska Agencja Prasowa