Polskie kluby poznały swoich rywali w II rundzie eliminacji europejskich pucharów. Niestety, tym razem szczęście nie dopisało.
W środę odbyło się losowanie II rundy eliminacji europejskich pucharów. Swoich rywali poznały 4 polskie kluby. Niestety, szczęście Polakom nie dopisało. Zadowolony z losowania może być tylko Raków. Pozostałe kluby wylosowały niemalże najgorzej jak tylko mogły.
Pierwszym rywalem Lecha Poznań w drodze do Ligi Mistrzów będzie duński Aarhus. Jest to zdecydowanie najgorszy rywal, na jakiego mógł trafić Kolejorz. Szczęście nie dopisało również Górnikowi Zabrze (wylosował Fenerbahce) oraz GKS-owi Katowice (rywalem będzie przegrany rywalizacji Hajduk Split - MSK Zilina). Zdecydowanie lepiej wylosował Raków Częstochowa, który zmierzy się z Vallettą.
🇵🇱 Polskie kluby poznały swoich rywali w II rundzie eliminacji 🏆 Ligi Mistrzów i Ligi Konferencji!
— Newsy.Sportu (@Newsy_Sportu) June 17, 2026
🇵🇱 Górnik Zabrze 🆚 Fenerbahce 🇹🇷
🇵🇱 Lech Poznań 🆚 Aarhus 🇩🇰
🇵🇱 Raków 🆚 Valletta FC 🇲🇹
🇵🇱 GKS Katowice 🆚 Hajduk Split/MŠK Žilina 🇭🇷/🇸🇮
ℹ️Wiedza o Wygrywaniu pic.twitter.com/yL0gnmTTql
Szanse polskich klubów na awans wyliczył niezawodny Piotr Klimek. Według jego wyliczeń faworytami do awansu będą tylko Raków Częstochowa oraz GKS Katowice. Szanse Lech z Aarhus ocenia się niemal na równi, z lekkim wskazaniem na Duńczyków. Z kolei Górnikowi nie daje się najmniejszych szans w starciu z Fenerbahce.
Wg Opty:
— Piotr Klimek (@pklimek99) June 17, 2026
Aarhus 🇩🇰 52-48 Lech 🇵🇱
Fenerbahce 🇹🇷 80-20 Górnik 🇵🇱
Raków 🇵🇱 98 - 2 Valletta 🇲🇹
Zilina 🇸🇰 18 - 82 GieKSa 🇵🇱
Tabela rozgrywek dostarczony przez Superscore
