Polskie kluby poznały swoich rywali w II rundzie eliminacji europejskich pucharów. Niestety, tym razem szczęście nie dopisało.

W środę odbyło się losowanie II rundy eliminacji europejskich pucharów. Swoich rywali poznały 4 polskie kluby. Niestety, szczęście Polakom nie dopisało. Zadowolony z losowania może być tylko Raków. Pozostałe kluby wylosowały niemalże najgorzej jak tylko mogły.

Pierwszym rywalem Lecha Poznań w drodze do Ligi Mistrzów będzie duński Aarhus. Jest to zdecydowanie najgorszy rywal, na jakiego mógł trafić Kolejorz. Szczęście nie dopisało również Górnikowi Zabrze (wylosował Fenerbahce) oraz GKS-owi Katowice (rywalem będzie przegrany rywalizacji Hajduk Split - MSK Zilina). Zdecydowanie lepiej wylosował Raków Częstochowa, który zmierzy się z Vallettą.

Szanse polskich klubów na awans wyliczył niezawodny Piotr Klimek. Według jego wyliczeń faworytami do awansu będą tylko Raków Częstochowa oraz GKS Katowice. Szanse Lech z Aarhus ocenia się niemal na równi, z lekkim wskazaniem na Duńczyków. Z kolei Górnikowi nie daje się najmniejszych szans w starciu z Fenerbahce.

Tabela rozgrywek dostarczony przez Superscore