Reprezentacja Polski nie pojechała na mundial po przegranym finale barażów ze Szwecją. Tymczasem ci sami Szwedzi mają już za sobą inaugurację mistrzostw świata, podczas której rozgromili Tunezję aż 5-1. Jacek Góralski postanowił przy tej okazji uderzyć w Jana Urbana.
Mistrzostwa świata trwają już pełną parą. Niebawem dobiegnie końca pierwsza kolejka fazy grupowej. Za sobą mecz mają już także Szwedzi, który wyeliminowali nas w barażach.
Odpowiedzialność Urbana
Nic dziwnego, że na reprezentacji "Trzech Koron" mocno skupiają się polskie media. W nocy z niedzieli na poniedziałek Szwedzi całkowicie rozbili Tunezję (5-1).
W meczu z "Biało-Czerwonymi" nie byli aż tacy mocni, mimo wygranej 3-2. Zwrócił na to uwagę Jacek Góralski. Były reprezentant Polski obarczył winą za tamtą porażkę Jana Urbana.
Moim zdaniem to my byliśmy faworytem barażu ze Szwedami, ale taktyka trenera Urbana nie była dobra. Błędem była gra bez typowego defensywnego pomocnika - ocenił w programie "Studio Mundial".
Mamy bardzo dobrych piłkarzy jak Zieliński czy Lewandowski, a ciągle boimy się Tunezji czy Szwedów? A w czym my jesteśmy gorsi od takich drużyn? - dodał.
