Luis Palma w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet wskazał najbardziej utalentowanych zawodników z akademii Lecha Poznań. Honduranin szczególnie docenił Huberta Janyszkę, Antoniego Kozubala, Michała Gurgula i Wojciecha Mońkę.

Palma docenił młodych piłkarzy Lecha

Luis Palma trafił do Lecha Poznań w ubiegłym roku na zasadzie wypożyczenia z Celticu. W 47 spotkaniach zdobył 12 bramek i zanotował 10 asyst.

Klub zdecydował się następnie skorzystać z klauzuli wykupu, która wynosiła cztery miliony euro. 26-letni zawodnik podpisał z Lechem trzyletni kontrakt.

Palma podczas pobytu w Poznaniu miał okazję obserwować młodych piłkarzy z klubowej akademii. W rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet wyróżnił między innymi Huberta Janyszkę.

- Pamiętam piłkarza, który debiutował przeciwko Legii Warszawa: Hubert Janyszka. Jest jeszcze bardzo młody, ale od razu było widać jego potencjał. Na początku był trochę zdenerwowany, co jest całkowicie normalne, ale później pokazał dużą jakość, to na pewno przyszłość Lecha - ocenił Luis Palma.

Honduranin wskazał również Antoniego Kozubala, Michała Gurgula i Wojciecha Mońkę.

- Na pewno Antoni Kozubal. To znakomity zawodnik. Ma ogromne umiejętności, bardzo dobrze rozumie grę i moim zdaniem czeka go świetna przyszłość. Podobnie Michał Gurgul. To młodzi piłkarze z wielkim potencjałem. Oczywiście Wojciech Mońka. Niesamowite, aby w takim wieku grać jak profesor na tak wymagającej pozycji - podkreślił Luis Palma.

Forma zawodnika dostarczony przez Superscore

Lech ma kontynuować wzmacnianie kadry w letnim oknie transferowym. Według podanych informacji klub może przeznaczyć na transfery około 10 milionów euro, a jednym z nowych zawodników ma zostać Mateusz Lis.